понедельник, 4 ноября 2013 г.

Cerība dvēselei eņģeļu laikā. Palīdzēsim to piepildīt visi kopā!
Timofejs Okuļevičs ir mazs zēns (dzimis 2007. gadā), kurš slimo ar Viljamsa sindromu. Tā ir reta ģenētiska saslimšana, kas sastopama vienam bērnam no divdesmit tūkstošiem jaundzimušo. Tai ir ļoti dažādas un mainīgas izpausmes, un Timofejam tā šobrīd izpaužas kā lēna fiziskā un garīgā attīstība, līdzsvara problēmas un aizkavēta valodas attīstība. Zēns regulāri apmeklē rehabilitācijas speciālistus: fizioterapeitu, logopēdu, ergoterapeitu – tā ir viņa ikdiena. Kopš Timofejs apmeklē bērnudārzu, ir uzlabojusies viņa interese par apkārt notiekošo. Diemžēl valodas attīstības traucējumi ļoti ietekmē zēna saziņu ar apkārtējiem. Pēc delfīnterapijas kursu Odesas rehabilitācijas kompleksā viņam strauji uzlabojās runa, kā arī uzmanības noturība un koncentrēšanās uz kādu noteiktu darbību. Šādi uzlabojumi iepriekš nevienā terapijā vai cita veida nodarbībā Latvijā netika konstatēti. Gan Latvijas, gan Ukrainas rehabilitācijas speciālisti uzsver, ka ar vienreizēju delfīnu terapijas kursu iespējamo uzlabojumu veicināšanai nepietiks, tādēļ nepieciešama periodiska kursa atkārtošana. Vilcināšanās ar kursa atkārtošanu kavēs zēna vispārējās attīstību gan garīgajā, gan fiziskajā virzienā – palēnināsies vai pat apstāsies valodas attīstība, saglabāsies līdzsvara un arī citas problēmas.
Timofejam jau ir seši gadi un citiem bērniem tas nozīmē skolas gaitu sākumu. Arī Timofeja vecāku sapnis ir, lai viņu zēns varētu mācīties skolā. Tomēr pašlaik tas aizvien ir tikai sapnis: visus ikdienas rehabilitācijas pasākumus ģimene dēliņam spēj nodrošināt, tomēr ieguldījumi delfīnu terapijai viņiem šobrīd nav pa spēkam.
2013. gada 29. novembrī uzņēmēju un privātpersonu grupa sadarbībā ar organizāciju Ziedot.lv ir iecerējusi labdarības pasākumu Cerība dvēselei eņģeļu laikā, lai savāktu ziedojumus Timofejam tik ļoti nepieciešamajam delfīnu terapijas kursam.
Šī pasākuma laikā notiks koncerts, kurā uzstāsies folkloriste un grupas “Grodi” vadītāja Aīda Rancāne, operdziedātāja Evita Zālīte un bērnu ansamblis “Kolibri”, māksliniece un pasaku rakstniece Sandra Sabīne Jaundaldere, dzejnieks Valdis Svirskis, Rīgas Hanzas vidusskolas Improvizācijas teātris, vecticībnieku ansamblis “Iļjinskaja pjatņica”. Pašlaik notiek pārrunas arī arī citiem māksliniekiem. Pasākumam nav komerciāla rakstura, jo viss organizēšanas darbs, reklāma un citi pasākumi, kā arī mākslinieku uzstāšanās ir bez atlīdzības un visu savāktos ziedojumus organizācija Ziedot. lv ieskaitīs slimā zēna kontā.
Tomēr darbu vēl daudz un tāpēc aicinām palīgā!
Pasākuma laikā būs arī neliels rokdarbu tirdziņš. Jau krājas ar roku zīmētas kartiņas, kuras varēs iegādāties koncerta apmeklētāji. Arī šie ienākumi tiks ieskaitīti Timofeja kontā. Bet varbūt vēl kādā rokdarbu lādē ir darbiņi, ar kuriem to darinātājas šajā eņģeļu laikā gribētu palīdzēt mazajam Timofejam? Ja ir vēlēšanās palīdzēt Timofejam un atbalstīt mūsu organizēto pasākumu ar saviem rokdarbiem, lūdzu, dodiet ziņu.


Tā kā mākslinieki par saviem priekšnesumiem nekādu samaksu negaida, vēlamies viņiem pateikt paldies ar kafijas-tējas galdu un gardumiem pēc uzstāšanās. Paldies uzņēmumiem “Pommeru muiža” un“Lāči”, kafejnīcai “Mierā”, kas jau nolēmuši mūs atbalstīt, taču varbūt ir vēl kāds, kas gribētu piedalīties ar savu "groziņu"?


Un varbūt ir kāds, kas varētu mums nākt talkā ar mazu krāsainu paldies kartiņu nodrukāšanu?


Reizēm vajag tikai ar skatienu, lai uzplauktu smaids noskumušā sejā! Reizēm vajag nedaudz vairāk, bet visi kopā mēs taču varēsim paveikt arī to?
(Zīmējumā redzamais eņģelītis ciemojās pie mākslinieces Sandras Sabīnes Jaundalderes un arī piekrita palīdzēt mazajam Timofejam ) :) 

2 комментария:

  1. Танюша! Я несколько открыточек обязательно выделю, только для посещения времени у меня точно нет - надо их как-то передать.

    ОтветитьУдалить